Dodatkowe zajęcia muzyczne w Rubik Music School to propozycja praktycznie dla wszystkich – dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje indywidualne, zajęcia grupowe, nauka gry na instrumentach, chór – a wszystko pod okiem Piotra Rubika.

Ta wyjątkowa oferta skierowana jest nie tylko do naszych podopiecznych, którzy na stałe uczęszczają do przedszkola Rubik Music School, ale do wszystkich, którzy zawsze marzyli o muzycznej przygodzie. Nasi specjaliści nauczą Was grać na dowolnym instrumencie. Poćwiczą i nauczą emisji głosu. Poprowadzą Was ku właściwej interpretacji piosenek. A może zawsze marzyliście o śpiewaniu w chórze? W chórze u Piotra Rubika?

Kontakt z nami pod nr telefonu 605 504 505 oraz na adres email: szkolamuzyczna@rubikschool.pl

Zajęcia z gry na instrumentach to indywidualne lekcje pod okiem znakomitych pedagogów, muzyków współpracujących z Piotrem Rubikiem, specjalnie dobranych do potrzeb Waszych dzieci lub Was samych. Wiemy z doświadczenia, że gdy w grę wchodzi muzyka, każdy potrzebuje specjalnego, indywidualnego podejścia.

Uczęszczając na nasze zajęcia poznasz teorię i praktykę muzyki rozrywkowej i klasycznej, zróżnicowaną literaturę muzyczną na poziomie dopasowanym do indywidualnych możliwości (w tym tajniki czytania zapisu nutowego a’vista) i według własnych upodobań muzycznych. Odkryjesz swój twórczy potencjał pisząc własne utwory. Dzięki występom scenicznym zdobędziesz niezapomniane wrażenia i rozwiniesz pewność siebie.

W naszej szkole posiadamy odpowiednio przygotowaną salę, najwyższej jakości sprzęt muzyczny i doskonałych nauczycieli, co jest niezbędnym warunkiem do wysokiego poziomu kształcenia.

Fortepian jest jednym z najszlachetniejszych i najpopularniejszych instrumentów na świecie, a nauka gry na nim jest stosunkowo prosta. Początkowe efekty nauki gry na fortepianie są widoczne znacznie szybciej niż na innych instrumentach. Dźwięk fortepianu jest „gotowy”, jego czystość nie zależy od umiejętności ucznia, co pomaga w kształtowaniu słuchu muzycznego. Nauka gry na fortepianie jest kształceniem holistycznym, wpływa pozytywnie na rozwój pamięci, koordynacji ruchowej, logicznego myślenia. Dlatego też warto od fortepianu rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Prowadzone u Nas indywidualne lekcje gry na fortepianie są przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Dla osób kontynuujących naukę gry na tym instrumencie, prowadzimy lekcje pod okiem profesorów uczących w warszawskich państwowych szkołach muzycznych. Zależy nam na tym, by rozpoznawać i szlifować talenty, rozwijać muzykalność, indywidualizm i pogłębiać zainteresowanie muzyką u każdego z naszych uczniów.

Flet poprzeczny, flet prosty – magia tych instrumentów znana jest od wieków, dlatego warto rozwijać swoje zdolności muzyczne na tych pięknych instrumentach. Nasz autorski program nauki gry na flecie, obejmuje przygotowanie do grania repertuaru z muzyki klasycznej (od muzyki dawnej, po współczesną), a także popularnej i jazzu.

Perkusja, dlaczego warto nauczyć się gry właśnie na tym instrumencie? Ponieważ wszystko zaczyna się od rytmu. Małe dzieci uwielbiają stukać, pukać i klaskać, dlatego bębnienie jest dla nich tak naturalne. Instrumenty perkusyjne to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy czują w muzyce puls. Perkusja jest dla tych, którzy mają energię. Jak żaden inny instrument, pozwala się wyszaleć, zarazem ucząc koordynacji całego ciała, kreatywności, koncentracji, dokładności i cierpliwości, które są tak potrzebne w rozwoju młodego człowieka. Ponieważ każdy ma w sobie coś z dziecka i nigdy nie jest za późno, aby realizować marzenia, na lekcje zapraszamy każdego bez względu na wiek. U nas masz szansę zacząć naukę od podstaw lub doskonalić wcześniej nabyte umiejętności.

Oczywiście to nie wszystko. Możemy nauczyć Cię gry na każdym instrumencie o jakim sobie zamarzysz! A przynajmniej spróbować nauczyć:) Bo przecież może się okazać, że mimo nauki gry na skrzypcach, Twoja droga artystyczna związana jest z gitarą, lecz żeby to odkryć trzeba najpierw spróbować.

Śpiew jest idealnym, naturalnym instrumentem do wyrażania siebie i tego co nam w „duszy gra”. Jeśli marzysz o śpiewaniu na wysokim lub profesjonalnym poziomie, to nasze zajęcia pomogą Ci osiągnąć własne cele. Nauczysz się warsztatu wokalnego – w tym emisji, interpretacji, pracy nad poszerzaniem skali i zdrowotnej profilaktyki głosu, właściwej dykcji, improwizacji i twórczej ekspresji.

Repertuar jest przez nas dobierany indywidualnie do potrzeb i możliwości ucznia. Zapewniamy również pracę z mikrofonem na profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym. Kontakt ze sceną, przełamywanie tremy i występy przed słuchaczami są w nauce śpiewu niezwykle ważne i mogą w przyszłości przyczynić się do sukcesów zawodowych nie tylko na niwie muzycznej, ale także w różnych formach autoprezentacji w życiu codziennym.

Zależy nam na tym, by rozpoznawać i szlifować talenty, rozwijać muzykalność, indywidualizm i pogłębiać zainteresowanie muzyką.

Ćwicząc swój wokal w Rubik Music School masz nie tylko szansę na bycie lepszym wokalistą, masz szansę zostać zauważonym!

Oprócz indywidualnych zajęć nauki wokalu rozrywkowego oferujemy również zajęcia grupowe z chóru. Kształtują one nie tylko emisję głosu, ale również słuch w kierunku harmonii i współbrzmienia własnego głosu z innymi i dopasowania go w całość projektu muzycznego. Śpiew w chórze rozwija zarówno indywidualizm, jak i współpracę z innymi. Mało kto w Polsce rozumie tak dobrze istotę chóru jak Piotr Rubik. W jego największych przebojach chór odgrywał zawsze wielką rolę. Dołącz więc do naszego chóru i poczuj tę moc na własnej skórze!

Mini Rubik School. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat, razem z opiekunami, na wyjątkowe zajęcia muzyczne Mini Rubik School. Nasze zajęcia to doskonała zabawa dla dzieci, ale nie tylko. Mówi się, że kontakt z odpowiednią muzyką we wczesnych latach życia pomaga budować tzw. drogi neuronalne, mające niebagatelny wpływ na rozwój języka, pamięci i poczucia przestrzeni. Nasze zajęcia muzyczne stymulują rozwój dziecka, wpływają na układ nerwowy, usprawniają pamięć, pomagają w koncentracji i zwiększają aktywność sensomotoryczną. Dzieci uczestniczące w zajęciach muzycznych we wczesnych latach życia szybciej przyswajają wiedzę i mają lepiej rozwinięty słuch muzyczny, co ułatwia im przyszłą edukację, nie tylko muzyczną.

Zajęcia metodą Lidii Bajkowskiej. Naturalną rzeczą jest, że dzieci kochają bajki, baśnie, legendy i … muzykę, która jest jednym z pierwszych środków wyrażania dziecięcej wyobraźni, uczuć i emocji. Wpływa ona wszechstronnie na rozwój, kształtuje osobowość i wrażliwość na zjawiska otaczającego świata. Gdy nauka teorii muzyki połączona jest z naturalnymi potrzebami ekspresji dziecka, czyli poprzez zabawę, ruch, śpiew, grę na instrumentach i snucie baśni, to osiąga się efektywne cele nauczania i spełnia się dziecięce, artystyczne marzenia. Metoda, którą Państwu oferujemy jest jedną z najszybszych i najefektywniejszych systemów edukacji muzycznej. Głównym jej założeniem jest nauka pojęć i notacji muzycznej oraz gra na pianinie poprzez wprowadzenie do świata bajek: Królestwa Symfonii, w którym mieszka siedem nutek. Każda z nich ma własną historię, imię i charakter. Dzięki zabawie Twoje dziecko szybko nauczy się podstaw teorii muzyki, będzie grało miniatury muzyczne, komponowało własne utwory niczym Mozart i odkryje w sobie pasję do dalszej nauki. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co pozwala na czynne i świadome uczestnictwo oraz czerpanie radości z wspólnej, rówieśniczej zabawy muzyką. System nauczania Pani Lidii Bajkowskiej inspiruje wielu nauczycieli przedszkoli i szkół muzycznych, jednak nasza szkoła jako jedna z pierwszych jest objęta programem certyfikacji od września 2014 roku. Uczestnictwo w naszych zajęciach metodą Pani Lidii Bajkowskiej jest pierwszym, głównym twórczym krokiem dziecka do bycia w przyszłości prawdziwym artystą.

The musical theatre to cykl zajęć przygotowujących dzieci do wspólnego zagrania w profesjonalnej sztuce wokalno – tanecznej. Musicalu. Widowisko wedle autorskiego scenariusza, podkreślającego umiejętności dzieci i młodzieży. Zajęcia wokalno-aktorskie według autorskiego programu, poruszające także zagadnienia z dykcji i wystąpień publicznych, a to wszystko poprzez zabawę w musical.

Zajęcia indywidualne i grupowe (kurs instrumentalny)

Zajęcia indywidualne (nauka śpiewu)

KONTAKT: szkola.muzyczna@rubikschool.pl


NASI
PARTNERZY