MUZYKA

Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania.

 

Władysław Stanisław Reymont

Aby nie zniechęcać dzieci do muzyki, nie wprowadzamy ich od razu w tryby tradycyjnego kształcenia artystycznego. Na to będzie jeszcze czas w szkole.

Chcemy pokazać Państwa dzieciom możliwości jakie daje obcowanie z muzyką i świetnymi nauczycielami. Chcemy dać im powody do tego, aby w przyszłości słowo „muzyka” kojarzyło im się z czymś wyjątkowym, ciekawym i radosnym. Nikt do końca nie wie, jakim talentem obdarzona jest jego pociecha, dlatego zawsze warto dać dziecku szansę na jego odkrycie. Niezależnie od tego, jaką drogą pójdą w przyszłości Państwa dzieci, zawsze będzie im towarzyszyła wyjątkowa wrażliwość na muzykę i inny, doskonalszy sposób postrzegania świata. Muzyka może stać się też pasją lub hobby na całe życie. Być może okaże się, że Państwa dziecko ma wielki talent, który otworzy mu drogę do bycia genialnym kompozytorem, piosenkarką czy słynnym muzykiem.

Nieodłącznym elementem każdego dnia spędzonego w Przedszkolu Rubik Music School, oprócz zabawy i nauki, jest muzyka. W ramach czesnego realizujemy szereg zajęć według autorskiego pomysłu. Zajęcia te pomogą dzieciom w kształtowaniu zainteresowań i pozwolą na rozwój ich indywidualnych talentów.

Zajęcia realizowane według autorskiego pomysłu Piotra Rubika to warsztaty Mała Orkiestra oraz Mali Kompozytorzy. Zajęcia wykorzystujące elementy tradycyjnych zabaw rytmicznych, metody aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss oraz metody C. Orffa. Na zajęciach dzieci mają niepowtarzalną okazję zagrać na instrumentach z różnych stron świata. Podstawowym celem zajęć jest wykształcenie w nich poczucia rytmu, wrażliwości muzycznej, a także pokazanie w jaki sposób muzyka może opisywać, a nawet kreować świat.

Codzienne zajęcia muzyczne dostosowane są do wieku dzieci i tak w zależności od grupy realizowane są: gordonki, bajkowe lekcje muzyki, projekty muzyczno-artystyczne oraz chór.

OPIS METODY LIDII BAJKOWSKIEJ

Któż nie chciałby zamieszkać w Królestwie Muzyki i choć przez chwilę poczuć się piękną królową Gamą czy królem Pasażem? Któż nie chciałby muzycznym wehikułem czasu odbyć podróż do świata małego Mozarta czy Chopina? Wszystkie dzieci kochają bajki. Gdy nauka muzyki staje się jedną z nich, rozkochuje w sobie wszystkie małe dzieci…. Przez personifikację siedmiu nutek Twoje dziecko bardzo szybko nauczy się liter muzyki. Będzie grało z nut proste utwory i komponowało własne muzyczne dzieła. W przedszkolu małych Mozartów spotka także Piosenkę – dziewczynkę z muzycznego lasu, gromadkę wesołych Nutek, profesorów Wolina i Basa, stuletnią babcię Klawiaturę, wróżkę Pauzę z Doliny Ciszy i wiele innych bajkowych postaci. Razem z Nutką Celinką, Babą-Jagą Fermatą i czarnoksiężnikiem Akordem dzieci będą wędrowały w bajkowy świat dźwięków, gdzie potęga muzyki nie zna granic.

Metoda Lidii Bajkowskiej jest jedną z najefektywniejszych i najszybszych systemów edukacji muzycznej w Unii Europejskiej, gdyż rozbudza wyobraźnię muzyczną dzieci, ich entuzjazm do dalszej nauki, oraz chęć indywidualnego rozwoju w każdym z nich. Metodę tę od lat z powodzeniem wykorzystują kolejne już pokolenia nauczycieli w szkołach muzycznych, podstawowych i przedszkolach. Od września 2014 r. zostaje ona objęta programem certyfikacji, a nasze przedszkole jest jednym z pierwszych certyfikowanych placówek w Polsce, co gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność nauczania muzyki Metodą Lidii Bajkowskiej. Co najważniejsze, przez cały rok szkolny zajęcia w Rubik Music School prowadzić będzie gościnnie sama autorka!

Kliknij i zobacz film z lekcji pokazowej!


NASI
PARTNERZY