W Rubik Music School codzienne zajęcia językowe wypełnione są kreatywnymi aktywnościami, dzięki którym dziecko z przyjemnością odkodowuje język angielski.

W naszych przedszkolach pracują wspólnie nauczyciele polskojęzyczni z anglojęzyczni. Dzieci przez cały dzień otoczone są dwoma językami nie tylko podczas prowadzenia zajęć dydaktycznych czy warsztatów.

Metoda odkodowywania języka

Każdy język posiada własny, unikatowy kod językowy. Jest to swoiste równanie matematyczne ,które  by płynnie posługiwać się językiem należy  prawidłowo rozwiązać. Idąc tropem prawidłowego rozwoju mowy na zajęciach  z wykorzystaniem metody odkodowywania języka dziecko zaczyna prawidłowo przyswajać  a później używać  język angielski.

A wszystko to podane jest w atrakcyjnej dla dziecka formie zabawy i okraszone dużą ilością piosenek oraz zabaw muzycznych.

Nie jest to zatem tylko zwykłe osłuchanie się z językiem obcym, czy przyswojenie kilku słówek lub piosenek po angielsku. Dzięki nam dziecko stawia solidny fundament językowy.

Globalne  czytanie w języku angielskim (metoda RUN – Repeat Understood Name)

Istotnym elementem metody odkodowywania języka jest wczesna nauka czytania w języku  angielskim. Język tworzy się wówczas w umyśle dziecka od słowa przeczytanego do wypowiedzianego – słowo początkowo odczytane przez dziecko jest inspiracją do samodzielnego wypowiedzenia (użycia w komunikacji). Nauka globalnego czytania w języku angielskim jest naśladowaniem etapów nabywania mowy: powtarzania (repeat), rozumienia (understood) oraz nazywania (name), czyli samodzielnego czytania.

Dzięki wczesnej nauce czytania w języku angielskim dziecko:

– uniknie błędów w pisowni wyrazów w języku angielskim

– uczy się czytania ze zrozumieniem

– rozwija język, a co za tym idzie poszerza swój potencjał intelektualny

– odczuwa sukces i wiarę we własne możliwości

– jest świetnie przygotowane do nauki w szkole

W ramach czesnego realizujemy również program warsztatów w całości prowadzonych w języku angielskim :

  • What a wonderful World”–  niezwykła podróż dookoła świata, spotkanie z różnorodnością przyrody ze wszystkich stref klimatycznych oraz z kulturą i sztuką z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. W ramach zajęć prowadzone są warsztaty i laboratoria, na których dzieci przeprowadzają doświadczenia przyrodnicze.
  • „Cooking the Music” – warsztaty kulinarne dla każdego, kto chciałby spróbować, jak smakuje np. walc. Zajęcia polegają na wspólnym przyrządzaniu pyszności z wykorzystaniem różnorodnych składników i przypraw z całego świata. Inspiracją do przepisów kulinarnych tworzonych przez dzieci są utwory muzyczne. Warsztaty powstały według autorskiego pomysłu. Są prowadzone w języku angielskim, przy akompaniamencie ciekawej muzyki. Dzieci poznają egzotyczne i tradycyjne smaki.  Na koniec każdych zajęć mogą same ocenić efekty swojej pracy, a także poczęstować nimi rodziców.

NASI
PARTNERZY